10.18. Papírgyűjtés 7-16.30-ig
segít 7.a és a 7.b
10.19. Október 23-ai megemlékezés
10.20. A középfokú iskolák, kollégiumiok nyilvánosságra
hozzák honlapjukon a felvételi tájékoztatójukat.

10.22. Munkaszüneti nap
10.23. Nemzeti ünnep
10.24. Fogadóóra 16-18 óráig

10.25.Iskolai népdaléneklő verseny felső tagozat
10.26.Klubnapközi-csoportfoglalkozás a szüreti
hagyományok jegyében
10.28.Reformáció ünnepe 7.a

Bibliaismereti verseny 2016.10.12.

2016. október 12-én ismét számot adtak a Bírós református (refis) osztályok lelkes diákjai Bibliai ismereteikről. Arról a sok Új és – Ószövetségi személyről, történésről, amelyeket a hittanórán, áhítatokon, családi istentiszteleteken, szolgálatokon megismerhettek. A délután folyamán együtt játszott gyermek és vezető az évenként megrendezett Bibliaismereti versenyen. A téma, keret a televízióból jólismert Kvíz-műsorok (pl. Maradj talpon, Legyen Ön is milliomos) )világa volt. …és , ha milliomosok nem is lettek tanulóink, azért gazdagodhattak testben és lélekben egyaránt. Sikeresen bizonyították, hogyan tudnak együtt működni, segíteni egymásnak, közösen játszani, esetleg a másik csapatot is előremozdítani a verseny folyamán. Két színtéren folyt a vetélkedő. Az alsó osztályok egy elméleti Kvíz-show-n vettek részt Kovács Dóra tanítóval. A felsős osztályok pedig Láposi Szabó Éva tanárnő vezetésével egy játékos akadálypályán foghattak össze csapattársaikkal. Utána csere. A program kellemes, családias, hangulatban telt. A szervezők szándéka az volt, hogy a gyerekek, osztályok kicsit kötetlenebb formában, mutassák meg azt, amit már tudnak a Bibliáról. Összefogva társaikkal és tanáraikkal együtt derítsék fel azt ami már jól megy, Vagy ismerjék meg azt, amit eddig nem sajátítottak el. A kisebbek tanulhattak a nagyobbaktól, de a fiatalabbak is erősítették az idősebb korosztályokat. „Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és bővelkedni fog”. /Máté 25:29/ A szoros verseny első három helyezettje a 7 osztály csapatai közül: III. helyen végzett az 5. a osztály és a 6.a osztály csapata Szintén megosztott II. helyet kapott a 3.a és a 8. a osztály csapata I. helyre pedig a 2. a és a 4. a osztályos csapat kerülhetett. Gratulálunk Mindenkinek!