Május 4-17.

Péntek           7:30-12:00

Ebédszünet 12:00-12:30

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy iskolánkban ebben a tanévben is dolgozik iskolapszichológus.

Az iskolapszichológus tevékenységének fő célja az oktató-nevelő munka hatékonyságának segítése, a gyermekek személyiségfejlesztése és lelki egészségvédelme. Munkáját a Nemzeti Köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény, és az azt kiegészítő végrehajtási rendeletekben meghatározott feladatok alapján végzi. Így a pedagógusokkal együttműködésben közreműködhet az osztályfőnöki órák keretein belül pszichológiai témájú foglalkozások tartásában, tanórákon hospitál, konzultál pedagógusokkal, valamint lehetőséget biztosít a szülők számára is gyermekneveléssel és iskolai kérdésekkel kapcsolatos kérdéseik megválaszolásában. Igény szerint egyéni és csoportos foglalkozásokat szervezhet a gyermekek számára, amelyhez szükség esetén a szülők beleegyezését külön kéri. Az iskolapszichológiai támogatás fő célja a gyermekek iskolai jóllétének, tanulmányi munkájának és társas kapcsolatainak segítése.

Fontos hangsúlyozni, hogy az iskolapszichológusnak kompetenciájába tartozik a konzultáció, és a néhány alkalommal történő tanácsadás, azonban nem terápiás szakember, elsődleges feladata az egészséges személyiség optimális fejlődésének segítése prevenciós módszerekkel. A hozzá fordulók tehát alapjaiban egészséges személyek, akiknek gondjaik, problémáik többnyire alkalmilag fordulnak elő, s ahhoz kérnek támogatást, hogy mélyebben megismerve elakadásuk természetét, túllépjenek azon. Az iskolapszichológusi tevékenység nem helyettesíti az egészségügyi vagy pszichoterápiás ellátást, ezért az iskolapszichológus is tovább irányíthatja a szülőt és gyermeket az arra alkalmas ellátásba.

Elérhetőség: iskolapszichologus@biro-szmiklos.edu.hu

Mertz Gábor
pszichológus

Krízishelyzetben hívható telefonszámok:

• Telefonos Lelki Elsősegély Szolgálat (ingyenes, 24 órában elérhető): 116-123
  • Kék Vonal Gyermek és Ifjúsági Telefonszolgálat gyerekeknek (ingyenes, 24 órában elérhető): 116-111
  • Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (ingyenes, 24 órában elérhető): 80/205-520