11.13. - 11-17.  - Bíró Lajos hét 40. emlékév

11.28. - Angol nyelvi országos egyéni verseny 14:00-15:30-ig

11.29. - Házi népdaléneklő verseny felső tagozaton 14:00

Cseppben a tenger

Az idei évben 9. alkalommal került megrendezésre november 19-én délután  templomunkban az a Jótékonysági est, melynek célja, hogy segítse azokat a családokat, akiknek gyerekei a Bíró Lajos iskola falain belül tanulnak, és valamilyen oknál fogva szükséget látnak.

A jó cél érdekében sokféle összefogás lehet. Ez a délután példája volt annak, hogy mire képes egy kisebb csapat, ha fontosnak tartja azokat az értékeket, melyeket iskolánk sugároz feléjük. A Bíró Lajos iskolának történelme, hagyománya, szellemisége a család, mint alapvető emberi érték tiszteletére, egymás megbecsülésére neveli a falain belül tanulókat.

Ebből az emberi kapcsolatok fontosságából láthattunk egy szeletet szombat délután.

A református osztályok tanulói szolgáltak tehetségükhöz mérten, az alkalomhoz és a helyhez  illően rövid műsorszámokkal, melyre a szülők, nagyszülők és minden érdeklődőt szeretettel vártak.

Meg is teltek a padsorok 16 órára. A felnőttek kíváncsian, a gyerekek csendben, fegyelmezetten várták, hogy sorra kerüljenek. Jó volt látni, hogy a legkisebbek, milyen bátran léptek a rögtönzött színpadra. A szülőkből sugárzott a büszkeség, és csak nézték a jelmezbe öltözött gyerekeiket, milyen magabiztosan  mozognak a szerepükben. Egyre magasabb évfolyamos tanulók váltották egymást a “deszkákon” és csodálkozhattunk, hogy már milyen rutinosan adják elő azt amit megtanultak. A nagyobbak már két nyelvek is előadták, hogy mi mindenre jók a kezeink. A 8. osztályosok énekszóval tolmácsolták, hogy a szánkat jó dolgokra is fordíthatjuk.

“Van aki bőven osztogat, mégis gyarapszik. Az ajándékozó bővelkedik, és aki mást felüdít, maga is felüdül.” /Péld11, 24-25/

Még karácsony előtt megkapják azok a családok /osztályonként 1, azaz 34 család/  azt az összeget szétosztva  mely a perselyekben gyűlt össze: 251.000.- Ft /Kettőszázötvenegy ezer forint/

Köszönjük mindazoknak, akik figyelmükkel megtiszteltek bennünket és az első hívószóra eljöttek erre a rendezvényre, és mellénk álltak ebben a fontos munkában és anyagilag is támogatták az est sikerességét.

Hálát adunk Istennek, hogy mi szigetszentmiklósiak ezt megtehettük és lelkileg épülhettünk.

Ruckel Józsefné