01.17. - Házi népdaléneklő verseny felső tagozat 14:00 6-os terem

01.19. - A Magyar Kultúra Napja - iskolarádiós megemlékezés

01.19. - Retro filmes vetélkedő a felső tagozaton Bíró Lajos Emlékév keretében 14:00 11-es terem

Aktuális események 2017/2018

01.20. - Központi írásbeli felvételi vizsgák a 6., 8. osztályos gimnáziumokba és a 9. évfolyamra 10:00

01.23. - Kazinczy verseny felső tagozaton 14:00 6-os terem

01.26. - Első félév vége

Költészet napja 2017.04.11.

Költészet napi megemlékezés iskolánkban

József Attila születésnapján, április 11-én iskolánk rendhagyó módon emlékezett meg a költészet napjáról. Délelőtt - Bodó Judit tanárnő szervezésében - rádiós műsort hallhattak diákjaink. A költészet végigkíséri egész életünket, így a műsorban felcsendültek jól ismert gyermekmondókák és komolyabb hangvételű dalok is.
Ezt követően a diákok egy különleges FLASH MOB részesei lehettek, hiszen az egész iskola egyszerre szavalta el József Attila: Mama című versét. Utána a gyerekeknek lehetőségük nyílt önállóan vagy csoportosan kedvenc verseiket megosztani a többiekkel. Öröm volt hallgatni a lelkes diákokat. Az ez évi Arany János- és Szabó Magda-évfordulókhoz kapcsolódva a gyerekek plakátokat is készítettek, melyek a versíró pályázat költeményeivel együtt, iskolánk falait díszítik.

A költészet napján, délután, nyolcadikos diákok vettek részt a városi József Attila-versenyen, mely a 2-es, József Attila Általános Iskolában került megrendezésre. A tanulók József Attila életével és költészetével kapcsolatban 3 csapatban képviselték iskolánkat, és nagyon szép eredményeket értek el.

3.helyezett lett: Faragó Cintia, Fehér Csenge és Kecskeméthy Evelin
2.helyezett lett: Angyal Noémi, Radva Hajnalka és Ignácz Alex
1.helyezett lett: Borsos Laura, Borsos Liliána és Gere Laura

Mindannyian a 8.d osztály tanulói.
Felkészítő tanáruk: Farkas Eszter tanárnő volt.

Gratulálunk a csapatoknak a szép eredményekért!