12.12. - Vers- és prózamondó verseny 1-2. évfolyam

12.13. - Vers- és prózamondó verseny 3-4. évfolyam

Tankönyvellátással kapcsolatban

Tisztelt Szülők!

A tankönyvellátással kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom Önöket:

A Kormány 1265/2017. (V.29.)határozata értelmében az eddig felmenő rendszerben történő ingyenes tankönyvellátást a 2017/2018-as tanévtől egy ütemben vezeti be az 5-8. évfolyamokra, valamint kiterjeszti a középiskola 9. évfolyamára is.
A Könyvtárellátó Nonprofit Kft. a tankönyvrendelési felületén központilag állítja át az érintett évfolyamokon valamennyidiák státuszát térítésmentesre.
A tankönyvrendelési felületen a 2017/2018-as tanévre  beállított évfolyamonkénti normatíva összeg  a hatályba lépett kormányhatározattal újonnan  érintett térítésmentes státuszú tanulók esetében is érvényes.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény szerinti ingyenes tankönyvellátás biztosítása érdekében a Magyarország 2017. évi központi költségvetéséről szóló 2016. évi XC. törvény módosítása (normatív kedvezmény fő/év, tankönyv támogatás) jelenleg előterjesztési szakaszban van.

A módosító javaslat elfogadását, valamint hatályba lépését követően tudunk tájékoztatást adni az évfolyamonkénti tankönyvtámogatás összegéről.
Ennek értelmében tehát minden tankönyvet és munkafüzetet ingyenesen kap minden tanuló. A munkafüzeteket saját példányként, a tankönyveket pedig könyvtárból kölcsönözve, melyeket év végén vissza kell adni. Ez alól kivétel az 1. és 2. évfolyam, ők mindent saját példányként kapnak.
Továbbra is van lehetőség a tankönyvek megvásárlásra a webshop.kello.hu oldalon.
Az évfolyamonkénti tankönyvlisták hamarosan felkerülnek az iskola honlapjára.

Tankönyvlista 2017/2018

Szigetszentmiklós, 2015. június 15.

Üdvözlettel:             Bán Anikó
                                                                                           tankönyvfelelős