Költészet napja

Költészet napi megemlékezés iskolánkban

Hagyományainkhoz híven, József Attila születésnapján, április 11-én iskolánk megemlékezett a magyar költészet napjáról. Délelőtt a 8. B osztály és osztályfőnökük, Várkonyi Krisztina tanárnő szervezésében rádiós műsort hallhattak diákjaink; ezúton is köszönjük a szép műsort!

Ezt követően a diákok egy különleges FLASH MOB részesei lehettek, hiszen az iskola felső tagozata egyszerre szavalta el József Attila: Kertész leszek című versét.
A költészet napján, délután, nyolcadikos diákok vettek részt a városi József Attila-versenyen, mely a József Attila Általános Iskolában került megrendezésre. A tanulók a költő életével és költészetével kapcsolatban készültek fel, és 2 csapatban képviselték iskolánkat, - nagyon szép eredményeket értek el.

• 1.helyezett lett: Balázs Regina, Brenner Kata és Turi Fanni
  • 4.helyezett lett: Cservenka Gábor, Becz Norbert és Sándor Benedek

Mindannyian a 8.c osztály tanulói.

Gratulálunk a csapatoknak a szép eredményekért!

Április 19-én, hétfőn került megrendezésre iskolánkban a házi vers- és prózamondó verseny. A verseny nagyon színvonalas volt, a gyerekek szépen felkészültek, változatos, színes előadásokat hallhattunk.
Ezúton is gratulálunk minden versenyzőnek!

A következő eredmények születtek:
5-6.évfolyamon
VERS kategóriában:

• I. Csiba István Attila (5.A)
  • II. Szalkay Tünde (5.A), Boross Bertalan (5.A)
  • III. Fridrich Ádám (5.A), Müller Márkó (5.B)

Különdíj: Mogyorós Dalma (5.A)

PRÓZA kategóriában:

I.Gergely Petra (6.A)
II.Furkó Annamária (5.A)
III.Balázs Bercel (5.C)

7-8. évfolyamon
VERS kategóriában:

• I. Szűcs Zsófia (7.B)
  • II. Vaszkó Zalán – Terebessy Bendegúz (7.C) /közös produkció/
  • III. Kérdő Botond (7.C)

PRÓZA kategóriában:

• I.Boross Máté Lehel (7.A)
  • II.Nádasdy Anna (7.C), Munkácsi Luca (7.B)
  • III.Wegenast Tímea (7.c)

Felkészítő pedagógusok: Ács Zsuzsanna, Bodó Judit, Bogenfürst Erika, Gulyás Mariann és Farkas Eszter tanárnők
Április 19-én iskolánk megrendezte a területi vers-és prózamondó versenyt a Városi Könyvtár és Közösségi Házban.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték:
Furkó Annamária (5.a), Szalkay Tünde (5.a), Boross Bertalan (5.a), Gergely Petra (6.a), Munkácsi Luca (7.b), Nádasdy Anna (7.c), Szűcs Zsófia (7.b), Boross Máté Lehel (7.a), Terebessy Bendegúz (7.c) és Vaszkó Zalán ( 7.c)

Boross Máté Lehel a 7-8. évfolyamon próza kategóriában I. helyezést ért el, Szűcs Zsófia pedig vers kategóriában III. helyezett lett. Gergely Petra (6.a) próza kategóriában a III. helyezést érte el. Gratulálunk!
Ezúton is köszönjük a munkát a diákoknak, a felkészítő pedagógusoknak és a verseny szervezőinek!