Aktuális
12.23-01.03. Téli szünet
Álláshirdetés 2024/2025
* tanító
* matematika szakos tanár
* informatika-számítástechnika szakos tanár
* angol szakos tanár
Titkárság nyitvaratás
Hétfő 7:45-13:00
Kedd -
Szerda 7:45-13:00
Csütörtök 7:45-15:30
Péntek 7:45-12:00
(13:00-13:30 ebédszünet)Könyvtár nyitvatartás
Hetfő 11:30-12:30
Kedd 10:30-12:30
Szerda 10:00-16:00
Csütörtök 10:30-12:30
Péntek 10:30-11:30
Digitális segédanyagok
A digitális átállás
Tisztelt Szülők!
Intézményünkben a digitális oktatás idejére a KRÉTA e-napló mellett az interneten bárki számára elérhető Google Classroom (Google Tanterem) felületet fogjuk használni oktatásra, információk átadására.
A Google Classroom egy oktatási feladatokat segítő digitális csomag, amellyel a tanárok gyorsan elkészíthetik és rendszerezhetik a feladatokat, hatékonyan adhatnak visszajelzéseket, és egyszerűen kommunikálhatnak osztályaikkal, csoportjaikkal. A diákok a „Tanterem” könnyen átlátható felületén keresztül gyorsan hozzájuthatnak a kiadott anyagokhoz, feladatokhoz, beadhatják munkájukat, és közvetlenül kommunikálhatnak tanáraikkal és társaikkal.
Iskolánk tanárai, tanítói elkezdték kialakítani a tanuló csoportokat (kurzusokat) a Classroom felületén. Első feladatként ide tudnak a tanulók becsatlakozni. A csatlakozáshoz és a „Tanterem” használatához egy gmail-es e-mail címre lesz szükség a gyerekeknek.
Javasoljuk, hogy ne a szülő gmail címét használják e célra, hanem hozzanak létre egy új gmail fiókot a digitális oktatáshoz. Arra kérjük Önöket, hogy a gmail címből, melyet a gyermek használni fog, lehetőleg derüljön ki a gyermek neve. Akinek új címet kell létrehoznia, az használja az alábbi formulát: gyermekneve.biro@gmail.com (tehát pl. kisstamas.biro@gmail.com).
Ahhoz hogy a „Tanterem” csoportjaihoz csatlakozni tudjanak, szükség lesz azokra a kódokra, melyeket a gyerekek tanáraitól fognak megkapni. Miután a tanulócsoportok megalakultak, a diákok csatlakoztak a csoportokhoz, minden tantárgyhoz a tananyagot, az elkészítendő feladatokat, a videók linkjeit stb. itt a „Tanteremben” fogják megtalálni.
A feltöltött anyagokról rövid összefoglalót valószínűleg a KRÉTA házifeladatok funkció alatt is fognak találni.
Tehát összefoglalva:
1. A tanárok létrehozzák a csoportokat a Classroom-ban.
2. Majd eljuttatják a csatlakozáshoz szükséges kódokat a diákokhoz (pl. KRÉTA üzeneteken, emailen keresztül, vagy felkerül a honlapra, esetleg egyéb korábban is kommunikációra használt felületen, pl. facebook).
3. A diákok (vagy szüleik) létrehoznak egy gmail-es email címet (lehetőleg kisstamas.biro@gmail.com alakban).
4. egnyitják a Google Classroom / Google Tanterem felületet, ide bejelentkeznek a létrehozott (vagy korábban használt) gmail címmel.
5. Jobb felső sarokban található plussz gombot megnyomva megjelenik a „Jelentkezés kurzusra” lehetőség. Erre kattintva megjelenik egy ablak, ahová be kell írni a megkapott kódot. (Ehhez hasonló kódot kell kapniuk: „5hfbro6”. Nem a csoport nevét kell beírni.)
6. A jelentkezés gomb megnyomásával csatlakoznak a csoporthoz.
7. Minden egyes tantárgyi csoporthoz külön-külön kell jelentkezni.
8. Ezután lehet ismerkedni a felülettel.
Üdvözlettel, jó munkát kívánva!
Noseda Tibor