VÁLTOZÁS - Tájékoztatás ballagó diákjaink szülei részére

A 2020/21. tanév ballagási ünnepsége 2021. június 11-én pénteken 18.00 órakor kezdődik.
Helyszíne: az iskola udvara.

Ballagó diákjainknak 17.30 órára kell beérkeznie a terembe, osztályfőnöki órával fog kezdődni a ballagás.

8.a:  14-es terem          8.b:  12-es terem
                8.c:  37-es terem          8.d:  13-as terem

Kérjük, hogy diákjaink az alkalomhoz illő, szolid ünnepi öltözetben jelenjenek meg (fehér blúz illetve ing, fekete alj illetve nadrág) és viseljék iskolánk egyen sálát illetve nyakkendőjét.

A meghívottakat az udvaron 17:30-tól tudjuk fogadni. Megközelítése csak a Dr. Lengyel Lajos utca felőli kapun keresztül lehetséges. Babakocsival és kerekesszékkel is innen közelíthető meg az udvar.

Korábbiakban már értesítettük Önöket a belépés módjáról, azonban sok szülő jelezte, hogy megérti az intézkedést, de így nem tud jelen lenni gyermeke ballagásán. Azért, hogy egyetlen gyermek hozzátartozóját se rekesszük ki az ünnepségről, jelen szabályozás szerint csak a létszám korlátozásával lehet rendezvényünket megtartani.

A járványügyi helyzetre való tekintettel, a hatályos jogszabályok betartása alapján az iskolai ballagáson a hozzátartozók csak a következőképpen tudnak részt venni:

Tanuló által meghívott két hozzátartozó jöhet be az iskola udvarára életkortól, illetve koronavírus elleni védettségtől függetlenül. A vendégek az intézmény zárt részében nem tartózkodhatnak.

Jövő hét elején tanulónként két darab meghívót fogunk átadni, ennek leadásával tudnak majd az ünnepélyen részt venni.  A belépéshez szükséges meghívókat a közterület-felügyelők ellenőrzik.

A szájat és orrot eltakaró maszk használata az udvaron is kötelező viselet a 6 éven felüli vendégeink számára.

Hivatalos fotós nem vesz részt az ünnepségen, ezért a ballagó gyermekeket az ünnepég teljes időtartama alatt az osztályok megállapodása alapján osztályonként 2-2 szülő az épületben is fotózhatja, filmezheti. Az épületben a fotót készítő szülőktől kérjük a védettségi igazolványt.

Az udvaron történő elhelyezkedéskor kérjük, tartsák szabadon a ballagók helyét. Vendégeink számára a megfelelő  számú ülőhelyet fogjuk biztosítani.

A ballagók az épületben végigballagnak, a tornaterem melletti bejáraton át, a hetedik évfolyamos tanulók sorfala között érkeznek ki az udvarra. Önök itt, az udvarra való kiérkezéskor tudják gyermekeiket fotózni, amelyre biztosítunk időt az ünnepély megkezdése előtt. (Az ünnepi műsor alatt kérjük, ezzel ne zavarják a szereplőket.)

Diákjaink a virágokat a meghívottaktól az udvaron a műsor befejezése után vehetik át.

Az Önök, a tanulók, mindannyiunk egészségügyi biztonsága nagyon fontos nekünk, ezért kérjük megértésüket, türelmüket!

Ez a tájékoztatás visszavonásig érvényes. Amennyiben változik a járványügyi helyzet, haladéktalanul értesítjük Önöket.

Szeretettel várunk minden kedves vendéget ballagási rendezvényünkön!

Szigetszentmiklós, 2021. június 03.