Aktuális események 2022/2023

Puzzle

Sztrájkkal kapcsolatos szülői tájékoztatás

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy iskolánk pedagógusai közül többen élni kívánnak a sztrájkjogukkal és 2022.03.16-ra egy napra, egész napos sztrájkot hirdetnek. Az intézmény dolgozói a szükséges, elégséges szolgáltatást biztosítani tudják. A tanórák és foglalkozások a megszokott rendben zajlanak, vagy tanórai foglalkozás vagy felügyelet keretében. A sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztő órái, továbbá a speciális tagozat tanulóinak valamennyi órája és délutáni foglalkozása órarend szerint megvalósul. Az étkeztetés zavartalanul történik.

Tájékoztatom Önöket az Alapvető Jogok Biztosának közleményéről: ” az Alaptörtvény rendelkezése szerint a szülők kötelesek kiskorú gyermekükről gondoskodni. E kötelezettség magában foglalja gyermekük taníttatását, ezért különösen aggályos minden olyan érdekképviseleti szervezetek vagy pedagógusok részéről történő megnyilvánulás, amelyben arra kérik a szülőket, hogy tevőlegesen szegjék meg alaptörvényi kötelezettségüket és ne küldjék iskolába tanköteles gyermeküket”

Tisztelettel:
Noseda Tibor