01.19.Az általános felvételi eljárás kezdete:
Központi írásbeli felvételi vizsgák a 6.8.o. gimnáziumokba, és a 9. évfolyamra – 10.00 órától

01.22. A magyar kultúra napja –rádiós megemlékezés
Területi Himnusz-és Szózatmondó verseny
01.24. Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák – 14.00
01.25. Első félév vége

01.28. Csoportfoglalkozás a farsangi készülődés jegyében

Diákönkormányzat - DÖK

Diákönkormányzat patronáló pedagógusa: Gyikó Erzsébet Franciska

Élénk érdeklődés és aktív részvétel mellett zajlott a Diákönkormányzat közgyűlése 2015. november 10-én.

Maxim-Gyikó Erzsébet tanárnő a megelőző napokban összegyűjtötte és témakörök szerint csoportosította a diákok kérdéseit, melyekre Noseda Tibor igazgató úr és helyettesei, Engelhardtné Kálmán Éva és Gortváné Tőzsér Anita válaszoltak.

Az osztályok DÖK képviselői kérdéseket intéztek iskolánk vezetőihez az épület, a termek tisztaságát, rendjét illetően, de érintették a házi feladatok mennyiségét, az óraközi szünetek hosszát, sőt a tananyag mennyiségét, és az órák számát is. Az iskolai étkeztetés (ebéd) minősége is szóba került.  A becsöngetés ill. az óra végét jelző csengő dolgában a jelenlévő képviselők szavazással döntöttek. Ennek értelmében a csengő hangja, erőssége nem fog változni.

Tanulóink még nagyon sok témában tettek fel kérdéseket. (Az ezekre adott válaszokat olvashatjátok a DÖK hirdetőújságján.) Bőven lett volna még miről kérdezni, beszélgetni, de az idő nagyon elszaladt. Köszönjük Erzsike néni gondos előkészítő munkáját és a diákok aktivitását.

2015. november 18.

Iskolavezetés